Periodontologija

Periodontas, tai dantį supantys audiniai (dantenos, kaulas, periodonto raiščiai ir šaknies cementas). Periodonto ligos yra viena dažniausių dantų netekimo priežasčių. Skirtingais duomenimis, 75-95% suaugusių žmonių turi bent po vieną ar kelis šios ligos pažeistus dantis, dažnai to net nežinodami. Net paaugliams gali pasireikšti tam tikros ligos formos.

Pagrindinės stadijos yra:

  • Gingivitas, t.y. dantenų uždegimas( pasireiškia dantenų kraujavimu,jų tekstūros ir spalvos pokyčiais, dantų jautrumu). Ši stadija tinkamai gydoma yra grįžtama.
  • Periodontitas, t.y. dantį supančių audinių, ypač dantenų ir kaulo laipsniškas sumažėjimas, to pasekmė -išilgėję, paslankūs,neestetiškai atrodantys dantys, sunkiose ligos formose, dantų netekimas.

Gydymas apima nechirurginius ir chirurginius metodus. Pradinėse stadijose užtenka nechirurginių gydymo būdų:

  • periodinės profesionalios burnos higienos procedūrų,
  • „Vector“, lazerio aparatinių procedūrų,
  • vietiškai ar sistemiškai skiriant medikamentinį gydymą.

Chirurginis gydymas reikalingas, esant sunkesnėms ligos stadijoms. Atlikus vietinį nuskausminimą, dantenos atkeliamos nuo dantų, išvalomi giluminiai akmenys bei uždegiminiai audiniai, dantenos susiuvamos. Kartais naudojamos regeneracinės medžiagos.

Gydymo sėkmė l.priklauso, ar pacientas paiso gydymo plano, o ypač, ar periodiškai atlieka higienos ir kitas rekomenduotas procedūras.